Ar erotinės prekės yra gėdingos?

Buvo laikas, kai niekas viešai nekalbėdavo apie sau patiems teikiamus malonumus. Nuo senų senovės žmonės mylėdavosi ir tai visad labiau buvo sietina su reprodukcijos, kaip ir visame gyvūnų pasaulyje. Tačiau akvaizdu, kad visi visad užsiiminėdavo jaudinančiais žaidimėliais, tačiau tai paprastai neišeidavo už miegamojo durų.  Visus ne mažiau traukė priešingos lyties atstovai, visi ne mažiau norėjo fizinio artumo, taičau dėl įvairių moralinių ir religinių nuostatų apie tai pasauliui skelbti buvo gėda. Juk ir sekso prekės dar neegzistavo.

Juokinga, tačiau pirmoji sekso prekė, matyt, ir buvo vibratoriaus pirmtakas. Tiesa, ne malonumui šis buvo išrastas…bent jau nebuvo šitaip manoma. Vibratorius buvo savotiška medicinos priemonė moteris gydyti nuo isterijos. Matyt šios visai noriai įsijausdavo į isterikių rolę, jei būtent tokiais būdais buvo gydomos.

Sekso pramonė pradėjo vystytis gerokai jau po Antrojo Pasaulinio karo. Apskritai laisvėjant visuomenei, ypač vakaruose, ryškiau ėmė veikti erotikos ir net porno pramonė. Pagaliau buvo drąsiau kalbama apie tai, kad seksas visgi nėra tik kažkas itin slapto ir gėdingo – visų pirma tai didelis malonumas. Pirmos greičiausiai prieinamiausios sekso prekės buvo prezervatyvai. Kažkuria prasme jie egzistavo jau visą praėjusį šimtmetį, bet intensyviai pardavinėti naujausių technologijų prezervatyvai (įvairiausių poveikių, dydžių, spalvų ir kvapų) pradėti tik paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Tada pamažu prasidėjo ir kitų erotinių prekių, meilės žaidimėliams skirtų įrankių bumas. Didelią įtaką tokiam išlaisvėjimui padarė ir  medijos galia. Filmai tapo atviresni, per televiziją ir internetą žmones pasiekia visos žinios apie intymiausius dalykėlius, įvairūs seksualinių mažumų ir feminisčių judėjimai padėjo ateiti suvokimui, kad seksas yra normalus, neišvengiamas ir būtinas dalykas, kad net lytinio partnerio neturintis žmogus laisvai gali pasitenkinti ir pats. Ir čia nėra nieko gėdinga? Taigi todėl populiaresnės tapo sekso prekės.

Jeigu nedraudžiama pardavinėti jokius sekso žaisliukus, vadinasi nereikėtų to laikyti nenorma. Visi tai pakankamai intymu ir jei jų naudojimas taptų viešas, tada vertėtų susirūpinti…Kol kas lai tai lieka už miegamųjų sienų.

Categories: Prekyba
Tags: